Nowości
ROWEREK BIEGOWY CREME MIA Red Polka
ROWEREK BIEGOWY CREME MIA Red Polka
499,00 zł
szt.
Rower dziecięcy squish 24" grey
Rower dziecięcy squish 24" grey
1 499,00 zł
Rower dzieciecy squish 20" zielony
Rower dzieciecy squish 20" zielony
1 399,00 zł
szt.
Rower dzieciecy squish 18"  niebieski
Rower dzieciecy squish 18" niebieski
1 299,00 zł
szt.
Rower dzieciecy squish 16" purple
Rower dzieciecy squish 16" purple
1 199,00 zł
szt.

 Idea konstrukcji roweru biegowego pojawiła się już w XV wieku, a jej prekursorem był Baron Von Drais, który w 1817 roku stworzył  maszynę biegową  ze skrętną kierownicą. 

Chociaż idea była znana od dawna, pierwszy rowerek biegowy dla dzieci pojawił się dopiero w 1997 roku. Dokonała tego niemiecka firma KOKUA (producent rowerków LIKEaBIKE), prowadzona przez Rolfa, Alfreda i Beate Mertens. 
Rolf Mertens wpadł na oryginalny pomysł stworzenia pozbawionej pedałów konstrukcji dla małych dzieci i ręcznie wykonał pierwszy drewniany rowerek biegowy dla swojego dwuletniego synka Niklasa. Tym samym stał się pionierem, który wprowadził w życie piętnastowieczną ideę ku uciesze tysięcy dzieci na całym świecie, które czerpią olbrzymią frajdę z jazdy narowerkach biegowych LIKEaBIKE.
 
Unikalne wzornictwo, dbałość o detale, brak kompromisów jeśli chodzi o  jakość i bezpieczeństwo produkowanych przez firmęKOKUA pojazdów przełożyło się na uznanie na całym świecie, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia, min.: „Spiel Gut” czy „Stiftung Warentest” przyznawane przez najbardziej uznane niemieckie instytucje wydające opinie na temat zabawek i produktów dla dzieci.
 
Rowerki biegowe LIKEaBIKE to istotna pomoc w rozwijaniu Sprawności Motorycznej i Pewności Siebie. Fizyczny rozwój dziecka jest równie ważny jak jego postępy w nauce. Między drugim a piątym rokiem życia dzieci uczą się poruszać swoim ciałem i zachowywać równowagę oraz zyskują świadomość własnego ciała. To z kolei pomaga im budować pewność siebie i rozwijać osobowość.
 

Rowerki biegowe LIKEaBIKE pomagają dzieciom nabyć te umiejętności w młodszym wieku i przesiąść się na tradycyjny rower szybciej i w sposób bardziej naturalny niż w przypadku tych maluchów, które pomagają sobie stabilizatorami czy dodatkowymi kółkami. Choć stabilizatory pomagają dzieciom przełamać lęk pojawiający się na wczesnym etapie nauki, uważa się, że przy nauce podstaw jazdy na rowerze przynoszą one więcej złego niż dobrego. Zapewniają one fałszywe poczucie bezpieczeństwa i skłaniają dziecko do przechylania się w czasie pedałowania w jedną stronę. Ten nawyk może pozostać nawet po zdjęciu stabilizatorów.


Dzieci pragną ruchu, a sprzęt tak prosty, jak rower biegowy pozwala dziecku na rozwijanie jego fizycznego potencjału.

To niemal pewnik, że każde dziecko pokocha swój pierwszy rower bardziej niż jakąkolwiek inną zabawkę i zapamięta go na całe życie. To jego pierwszy niezależny środek transportu, dzięki któremu zdobywa dodatkową wiedzę na temat koordynacji, równowagi, zwinności i otaczającego je świata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl