Hulajnoga dla każdego dziecka

Hulajnoga to doskonały pomysł na pierwszy pojazd dla dziecka, jako że wspiera ona jego rozwój ruchowy, a jednocześnie zapewnia niesamowitą frajdę. Pierwsze modele powstały już około 100 lat temu i nadal produkt ten cieszy się ogromną popularnością. Tego rodzaju prezent zachęca malucha do ruchu na świeżym powietrzu, przez co bawi się on w sposób, który pozytywnie wspomaga jego zdrowy wzrost.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że gusta i zapotrzebowania różnią się w zależności od poszczególnego klienta, dlatego przygotowaliśmy swoją ofertę w sposób urozmaicony. Dzięki temu, znajdą Państwo tutaj taki produkt, który będzie idealnie dopasowany do konkretnego dziecka. Można u nas nabyć hulajnogi dla zaawansowanych i początkujących użytkowników, aby każdy mógł cieszyć się jazdą na właściwym poziomie. Sprowadzamy swoje towary wyłącznie od renomowanych producentów, aby zapewnić Państwu jak najwyższy standard. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie, niedaleko ratusza na Bemowie, lub też do zakupów online.

 

Hulajnogi w sklepie Otris w Warszawie

Przeglądając opisy produktów z naszej oferty, można się przekonać, ile niezwykłych zalet łączy w sobie hulajnoga. Warszawa, a dokładniej Bemowo, stanowi lokalizację sklepu stacjonarnego Otris, gdzie serdecznie Państwa zapraszamy w celu oględzin i przetestowania proponowanych przez nas produktów. Co więcej, można również bez trudu zamówić wybrany model przez internet do dowolnego miejsca w Polsce. Zapewniamy szybką dostawę i odpowiednie zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniami, a także w razie potrzeby, możliwość zwrotu.

Coraz częściej widuje się hulajnogi w Warszawie i innych polskich miastach. Są one używane zarówno przez dzieci, jak i młodzież, a nawet osoby dorosłe. W swoim asortymencie posiadamy modele dostosowane do różnych grup wiekowych, o rozmaitych kolorach i designach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie!

hulajnogi

Charakterystyka i historia

Hulajnoga jest przeważnie jednoosobowym pojazdem o dwóch, trzech lub nawet aż czterech kołach. Może posiadać napęd lub opierać się tylko na mechanicznych ruchach użytkownika. Najmniej skomplikowany model składa się z wąskiej, płaskiej platformy na stopę, do której przymocowane są kółka na jej początku i końcu. Przednie z nich jest oparciem dla kierownicy. Osoba korzystająca z hulajnogi stawia jedną nogę na platformie, a drugą wykonuje energiczne odepchnięcia od powierzchni, jednocześnie ustalając kierunek jazdy przy użyciu wspomnianej kierownicy.

Nie jest jednoznacznie określone, kto jest wynalazcą hulajnogi i kiedy ona powstała. Według niektórych źródeł, prototyp skonstruowano w 1817 roku w Niemczech, jednak wyglądał on inaczej niż współczesne jego odpowiedniki. Inni uważają za autora pierwszej hulajnogi piętnastoletniego wówczas Brytyjczyka, Waltera Lines'a, który w 1897 roku stworzył pojazd w podobnej wersji, w jakiej znamy go dzisiaj. Niestety wynalazek nie został wtedy opatentowany, gdyż ojciec chłopaka uważał, że nie jest to niczym wartym uwagi.

Zalety hulajnogi

Hulajnoga łączy w sobie wiele różnorodnych zalet. Jest to bowiem niebywale lekki i wygodny środek transportu, którym można dojeżdżać np. do szkoły, na uczelnię lub do pracy i unikać w ten sposób korków, znacznie utrudniających poruszanie się po mieście w godzinach szczytu. Dzięki temu, że należy ciągle się odpychać od podłoża, mięśnie dolnych partii ciała zostają wzmocnione. Pozytywnie oddziałuje to także na brzuch i tułów, jako że wymaga ciągłego utrzymywania równowagi. Co więcej, poprawia ogólną kondycję fizyczną i usprawnia funkcjonowanie układu krążenia. Jeżdżąc na hulajnodze, zużywamy aż 30% więcej energii niż jeżdżąc na rowerze, co umożliwia lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jest to też pojazd mało urazowy i nieobciążający dla stawów, a także przyjazny dla środowiska.

Serdecznie zapraszamy do zakupu hulajnogi w naszym sklepie w Warszawie lub online!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl